Sezon zimowy

WINTERFERIEN1

Karkonosze w sezonie zimowym

Karpacz i sąsiednia miejscowość – Szklarska Poręba – są najbardziej znanymi i najpopularniejszymi kierunkami sportów zimowych dla mieszkańców Polski i Czech. Ostatnio jednak obserwujemy również wyraźny wzrost liczby miłośników sportów zimowych z innych krajów Unii Europejskiej, którzy spędzają na tych terenach swój urlop.

Tereny te oferują ogromne możliwości szczególnie dla początkujących miłośników sportów zimowych i niezbyt zaawansowanych narciarzy, a także dla dzieci. Ponadto karnety narciarskie i lekcje jazdy na nartach są bardzo przystępne cenowo w porównaniu z tradycyjnymi terenami narciarskimi we Francji, Austrii i Szwajcarii. To samo z pewnością dotyczy również cen pobieranych w restauracjach za posiłek składający się z przystawki, dania głównego i deseru. W tym sensie obszar ten jest z pewnością atrakcyjny dla mniej doświadczonych rodzin narciarskich z małymi dziećmi.

Cały niezbędny sprzęt można wypożyczyć w różnych miejscach w mieście.

Biegi narciarskie

Biegi narciarskie

Dla narciarzy biegowych w Karpaczu Górnym (niedaleko Karpacza) urządzono i wytyczono 5-kilometrową trasę biegową.

Szklarska Poręba

Szklarska Poręba

Po kilku dniach spędzonych na Kopie chcecie zobaczyć coś innego? Polecamy wypróbować stoki w Szklarskiej Porębie. Dostępnych jest również wiele tras zjazdowych. Tutejsze obiekty są szczególnie przeznaczone dla narciarzy biegowych.

W obrębie Karpacza

W obrębie Karpacza

W samym mieście jest też sporo mniejszych wyciągów, z wyciągami orczykowymi o długościach od 370 m („Kolorowa”) do 180 m długości.

Na stokach i w ich pobliżu jest wielu instruktorów narciarstwa, mówiących rozsądnie po niemiecku.

Ośrodek Narciarski Kopa

na zboczu góry Kopa główną atrakcją w tym rejonie jest wyciąg krzesełkowy, który rozpoczyna się w Karpaczu Górnym i prowadzi pod sam szczyt (1377 m n.p.m.). Wyciąg ten ma 2229 metrów długości i pokonuje różnicę wysokości 530 metrów. Może przewozić aż 700 osób na godzinę!

Po dojechaniu na górę można skorzystać z kolejnych siedmiu.

Największym i najtrudniejszym zjazdem ze stacji górskiej jest Liczyrzepa o długości 2230 metrów z różnicą wysokości 466 metrów. Trasa Złotówka jest średnio trudna, o długości 2133 mi spadku 311 m. Na dole łączy się ze zboczem Liczyrzepy. Trzecim i stosunkowo łatwym stokiem jest stok Jan o długości 400 metrów i spadku 60 metrów.

mapa_trasy_lato_PL2020